Systemy SSWiN

Systemy SSWiN

Produktem wartym naszego zainteresowania, w aspekcie ochrony własnej i osób z naszego otoczenia, a także i posiadanego majątku, jest system SSWiN. Cóż to takiego? Postarajmy się zgłębić znaczenie tego skrótu i dobrze go rozszyfrować.

SSWiN to nic innego jak system sygnalizacji alarmu, włamania i napadu. Będący bardziej już rozbudowanym, składającym się z wielu części, potrafi zadbać o wszystkie wspomniane wcześniej elementy, możnaby rzec, w sposób globalny.

Jego budowa to przede wszystkim współdziałanie kilku najważniejszych składników, a mianowicie: centrali alarmowej, zamontowanych czujek ruchu, manipulatora i kontaktronów, a także i sygnalizacji akustyczni-optycznej, działającej zarówno wewnątrz ochranianego budynku jak i w jego wnętrzu. Sama budowa systemu jest taka, iż zasilanie możliwe jest z własnych zasobów akumulatorowych, czyniąc z niego bardziej użytecznym.

Centrala alarmowa zbiera informacje z różnych miejsc, pomieszczeń gdzie zamontowane zostały urządzenia zwane peryferyjnymi. Gdy w jakimkolwiek z obserwowanych miejsc nastąpi zagrożenie, powiadamiani są o tym nie tylko właściciele posesji, ale także i jednostki interwencyjne.

Ze względu na fakt, iż tak rozbudowany system wymaga od właściciela zabezpieczenia wszystkich poszczególnych pomieszczeń, co możliwe jest za pomocą odpowiedniego okablowania, dlatego też producenci zalecają przygotowanie i dostosowanie funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń, uwzględniając ich bezpieczeństwo. Aby było to możliwe należy po prostu już na etapie budowy przemyśleć całą sprawę i podciągnąć odpowiednią instalację, do miejsc, które chcemy w ten sposób ochraniać.